Contact Us!

W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

Obwieszczenie w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej BT32377 Lwówek_2...

100-lecie zdobycia stacji lotniczej Ławica

Krótka relacja z pokazów sprzętu wojskowego, uroczystego wręczenia sztandaru oraz...

O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

Pokazy sprzętu wojskowego, uroczyste wręczenie sztandaru oraz rekonstrukcja zdobycia Ławicy to...

 • Zabawa

  Zabawa

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:07
 • W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

  W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:06
 • WOŚP w Lwówku pobił zeszłoroczny rekord

  WOŚP w Lwówku pobił zeszłoroczny rekord

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:04
 • 100-lecie zdobycia stacji lotniczej Ławica

  poniedziałek, 07, styczeń 2019 18:44
 • O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

  O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

  poniedziałek, 07, styczeń 2019 18:41

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Praktyczna nauka zawodu, szansą zatrudnienia w firmie Phoenix Contact Wielkopolska!

Firma Phoenix Wielkopolska jeden z największych pracodawców w regionie chce tworzyć nowe, dobre miejsce pracy dla młodych ludzi. W związku z tym 14 grudnia 2017 roku Prezes Zarządu Phoenix Contact Marcin Poznański podpisał „ Porozumienie o współpracy” z Dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 im. St. Staszica Łukaszem Frańskim.
W konsekwencji tego porozumienia powstanie klasa patronacka , która będzie przygotowywała uczniów do zawodu ślusarza. „ Zapewniam, że po ukończeniu szkoły uczniowie , którzy zdadzą egzaminy w szkole i egzaminy wewnętrzne będą mieli zagwarantowane zatrudnienie w Phoenix Contact Wielkopolska” – mówi Prezes Marcin Poznański. Ta deklaracja ma duże znaczenie, zarówno dla uczniów jak i dla rodziców, którzy podejmując decyzje o wyborze szkoły, biorą pod uwagę perspektywę pracy i zarobków. .

Co jeszcze powinno zachęcić nowych uczniów do podjęcia nauki zawodu ślusarza? Praktyczna nauka zawodu, zajęcia w warsztatach szkolnych i na działach produkcyjnych. W klasie pierwszej uczniowie pod opieką instruktorów zawodu będą się uczyć cięcia, piłowania, wiercenia , gwintowania i czytania rysunku technicznego. W klasie drugiej będą czyścić i przezbrajać formy wtryskowe. Z kolei w klasie trzeciej sprawdzą swoją wiedzę na działach produkcyjnych.

po1

W spotkaniu, na którym zostało podpisane porozumienie, udział wzięli; kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Marek Nyćkowiak, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu Mariusz Kubiak, Lucyna Klarczyk pedagog i doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Tomyślu oraz przedstawiciele zakładu, szkoły i Rady Rodziców.

Podsumowując zawarte Porozumienie, Prezes Marcin Poznański powiedział:„Współpracujemy z ZespołemSzkół Zawodowych i Licealnych im. Doktora Hołogi, a teraz drugimnaszym partnerem w działalności edukacyjnej będzie Zespół Szkół nr 2 imienia Stanisława Staszica, i jestem przekonany, że ten kierunek pozwoli na realizację naszych firmowych aspiracji i rozwój regionu w postaci nowych, dobrych miejsc pracy.”

tekst Phoenix Contact Wielkopolska!
foto www.cwrkdiz.poznan.pl

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...